TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU

ÖNEMLİ NOTLAR

0 – 2 Yaş Çocuklarda Araçta Koltuk Verilmemesi Durumunda Tur Ücretsizdir. Araçta Koltuk Talep Edilmesi Durumunda 3 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. Ekstra Turlar Ücretsizdir.

3 – 6 Yaş Çocuklarda Ekstra Turlar Bedelinin % 30 ödemektedir.

7 – 12 Yaş Çocuklarda Ekstra Turlar Bedelinin % 50 ödemektedir. (Yemek Turlarında Çocuk Menusu Verilmeyecektir. Talep Durumunda Ekstra Ücretlendirilecektir. )

Turlarımızda Kişi Sayısına Göre Kullanılan Araçlarımız Aşağıdaki Gibidir:

Otobüsler: (20 – 46 Kişi Arasında Kullanılmaktadır.)
Mercedes Travego/Tourismo 46+1
Temsa Safir 46+1

Minibüsler: (10-19 Kişiye Arasında Kullanılmaktadır.)
Vw Volt 16+1 veya 19 +1
Mercedes Sprinter 16+1 veya 19+1

Tur Detayları;

 • Vize Hakkında; Romanya Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum 2 Girişli Romanya Veya Bulgaristan Vizesi Gerekmektedir. Çok Girişli Schengen Vize Sahipleri Ülkeye Giriş Yapabilmektedir. Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur.
 • Para Birimi; Romanya Para Birimi Lei (Ron)’Dur. Ortamala 1 Eur = 4,20 Lei’dir. Tur Esnasında Yanınızda Eur Bulundurulması Tavsiye Edilir. Tüm Doviz Bürolarında Eur / Lei çevirilebilmektedir.
 • Saat Dilimi; Romanya Ve Türkiye Arasında Saat Farkı bulunmamaktadır.
 • Telefon Kullanımı; Tüm Telefon Gsm Şirketleri Romanya’da Çalışmakta Olup Türkiye’den Çıkış Yapılmadan Önce Rooming (Yurt Dışında Kullanım) Müşteri Hizmetleri Aranarak Yurt Dışı Kullanımı İçin Hattın Açılması Gerekmektedir. Romanya’dan Türkiye Aramalarında (+90) 535 000 00 00 Türkiye Kodu İle Aranması Gerekmektedir.
 • Gezi Esnasında Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört Ve Sweatshirt, Kısa Ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları, İnce Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka, Güneş Gözlüğü, Kamera, Fotoğraf Makinesi Ve Şarjları Alınması Önerilir. Araç İçerisinde Tv Kullanımı İçin Sağlık Açısından kullaklık dağıtımı yapılmamaktadır.
 • Yemek Kültürü; Romenler Zengin Yemek Kültürüne Sahiplerdir. Misafirlerini Zengin Mutfakları İle Karşılayarak Onları En İyi Şekilde Ağırlamaya Çalışırlar. Çoğu Et Yemeklerinde Domuz Ürünleri Yaygın Şekilde Kullanılmaktadır. Milli Yemekleri Mamaliga Milli İçecekleri Palinkadır.
 • Alışveriş; Tur Programı Süresince Gezilecek Bir Çok Noktada Serbest Zamanlarda Alışveriş Yapabileceğiniz Bir Çok Nokta Olacaktır. Ülkede El Yapımı Bir Çok Hediyelik Eşya Bulmanız Mümkündür.
 • Alkol Ve Tütün Mamulleri Alışverişi Hk.; Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Kanunlarına Göre 18 Yaşını Doldurmuş Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışı Girişlerde Yolcu İle Birlikte 6 Karton Sigara – Alkol Derecesi % 22 Geçen Ürünlerden 1 Litre – Alkol Derecesi % 22 Geçmeyen Ürünlerde 2 Litre  Muafiyet Hakkı Tanınmıştır.
 • 0-2 Yaş Çocuk, Otobüste Koltuk Ve Otelde Yatak Verilmemesi Şartıyla Ücretsizdir.
 • Tur Katılımcı Sayısı Minimum 15 Kişidir. Tur Yeterli Katılımcı Sayısına Ulaşmaması Durumunda Tur Bir Sonraki Tarihe Fiyat Farksız aktarılır. Misafirin Tarih Değişikliğini Kabul Etmemesi Durumunda Tur Ücreti İade Edilir.
 • Yeterli Katılımcı Olmaması Durumunda Son İptal Bildirimi Tur Kalkış Tarihinden 7 Gün Önce Katılımcıya Bilgi Verilmesi Gerekmektedir.
 • Ekstra Turlar Minimum 15 Kişi Ve Üzeri Durumlarda Gerçekleşecektir.
 • Tura Katılan Kişilerin Seyahat Sırasında Yanlarında Seyahat Sigortalarını Bulundurmaları Gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, Seyahat Tarihinden Önce İlgili Bankalara Ödenmesi Ve Dekontun Seyahat Sırasında Yanınızda Bulundurulması Tavsiye Edilir.
 • Ekstra Turların Günleri; İçeriğe Bağlı Kalmak Kaydı İle Katılımcı Sayısına, Müze Ve Ören Yerinin Kapalı Olma Durumuna, Uçuş Saatlerinde Oluşabilecek Değişikliklere Göre Rehber Tarafından Değiştirilebilir.
 • Panoramik Şehir Turu, Şehirlerin Tanıtımı İçin Düzenlenen 2-3 Saat Süreli Turlardır. Panoramik Şehir Turları; Müze Ve Ören Yerleri Girişleri İçermemekte Olup Şehir Hakkında Genel Bilgi Vermek Amaçlıdır.
 • 3 Kişilik Odalar, Otellerin Müsaitliğine Göre Verilmektedir. 3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup, 3. Yatak Standart Yataktan Küçüktür. 2 Yetişkin + 1 Çocuk Olan Rezervasyonlarda Çocuk İçin Ayrı Yatak Bulunmayabilir. Çocuk Fiyatları Ancak Çocuğun İki Yetişkin Yanında Konaklaması Durumunda Geçerlidir.
 • 18 Yaş Altı Reşit Sayılmayan Çocukların Anne Veya Babalarından Biri Veya İkisi İle Beraber Tura Katılmadığı Durumlarda, Tura Katılım İçin Gerekli Olan Muvafakatnamelerin Seyahat Sırasında Kişilerin Yanında Bulundurulması Zorunludur.
 • Turlar Başka Acente Turları İle Birleştirilebilir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu İle Seyahat Edecek Misafirlerimizin Pasaport Alınış Tarihi 10 Yıldan Eski İse; Pasaportlarını Yenilemeleri Gereklidir.
 • Misafir Pasaportlarının Hasar Görmemiş/Yıpranmamış/Yırtılmamış Olması Zorunludur.
 • Pasaportların Seyahat Tarihinin Bitimi Baz Alınarak, Minimum 6 Ay Geçerliliği Olması Gerekmektedir. 6 Aydan Az Süreyle Seyahat Eden Misafirlerimiz, Ülke Pasaport Polisleri Tarafından Ülkeye Alınmama Durumu İle Karşılaşabilir.
 • Schengen Vizesi İstenen Destinasyonlara Yapılan Gezilere Katılacak T.C. Vatandaşı Misafirlerin Mutlaka Vize Geçerliliğini, Çok Girişli Olup Olmadığını, Kullanım Süresinin Bitişini Kontrol Etmesi Gerekmektedir
 • Vize Alınmış Olması, Ülkeye Giriş Yapılabileceği Anlamına Gelmez, Pasaport Polisinin Ülkeye Sokmama Yetkisi Vardır. Bu Durumdan Acentemiz  Sorumlu Değildir, Sorumluluk Misafire (Yolcuya) Aittir.
 • Rezervasyon Esnasında Misafirlerimizin Pasaport No, Doğum Tarihi Ve Pasaportun Alınış/Son Kullanma Tarihi Bilgilerinin Alınması Gerekmektedir.

Vize Hakkında; Romanya Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum 2 Girişli Romanya Veya Bulgaristan Vizesi Gerekmektedir. Çok Girişli Schengen Vize Sahipleri Ülkeye Giriş Yapabilmektedir. Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur.

HOTEL BİLGİSİ

Hoteller;

Turumuzda 3 * Veya 4 * Merkezi Hoteller Kullanılacaktır.

HİZMET BİLGİSİ

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Otobüsler İle Ulaşım
 • Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mali Sorumluluk Sigortası
 • 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Hotel Ve Şehir Vergileri
 • Sınır Geçişleri Ve Ayakbastı Ücretleri

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri

İPTAL İADE

Tur Kalkış Tarihine

0 – 14 Gün % 100
15 – 21 Gün % 50
21 – 30 Gün % 30

İptal Cezası Uygulanmaktadır.

Sinaia – Bükreş – İstanbul

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Transilvanya Bölgesinden Ayrılarak  Bulgaristan Romanya Sınır Kapısı Girgiu Ulaşıyoruz. Burada Ki Pasaport İşlemlerimizin Ardından Bulgaristan Giriş Yapıyoruz. İlk Durağımız Osmanlı – Rus Savaşı Esnasında Osmanlı Ordusu Karargahı Olan Tuna Vilayeti İli Rusçuk Şehrine Geçiyoruz. Kısa Panoromik Turumuzun Ardından Öğlen Yemeğinin Yenebilmesi Adına Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Rusçuk’tan Ayrılarak İstanbul Yolculuğumuza Başlıyoruz. Akşam Saatlerinde Kapıkule Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz. Burada, Gümrük Ve Pasaport İşlemleri Ardından Türkiye’ye Giriş Yapıyoruz Gerekli Molalar Verilerek İstanbul’a Varışımızın Ardından Misafirlerimizi Alındıkları Noktalara Bırakıyoruz. Bir Daha Ki Organizasyonunda Görüşmek Üzere.

Tur Tarihleri :

17 Ağustos – 27 Eylül – 26 Ekim (Cadılar Bayramı)

Sinaia – Bran – Raşnov – Bran

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Romanya’nın En Can Alıcı Noktası Ve Şatoları İle Hafızalara Kazanan ‘’Transilvanya&Şatolar’’ Turumuza Başlıyoruz. Müthiş Doğal Ve Tarihi Güzellikleri İçinde Barındıran Turumuza İlk Olarak Avrupa’nın En Güzel Şatolarından Biri Olan Peleş Sarayı Ziyareti İle Başlıyoruz. Burayı Ziyaret Ettikten Sonra Bran Şehrine Hareket Ediyoruz Ve Burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda Olarak Bilinen III.Vlad’ın Kont Drakula Filmlerine Konu Olmuş Ve Vampir Efsanesinin Doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu Ziyaret Ediyoruz. Misafirlerimiz Burada Meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) Tadına Bakabilirler Ve Hediyelikcilerde Alışverişlerini Yapabilirler. Sonrasında Tarihi Güzellikleri Ve Kafeleri İle Ünlü Braşov Şehrine Hareket Ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko Üslubunda İnşa Edilmiş Tarihi Yapıların Yer Aldığı Bu Güzel Şehirde Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş Dar Sokakları  Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. (50 €)  Tur Programımızın Ardından Gecelemeyi Yapacağımız Transilvanya Bölgesinin Doğası En İyi Şekilde Korunmuş Sinaia Şehrine Geçiş Yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Yemeği İçin Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Av Restoranına Geçiş Yapıyoruz. (Geyik, Sülün, Tavşan) (35€) Yemeğimizden Sonra Otelimize Geçiş Yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

Müze Girişleri Ve Müze İçerisi Anlatımları Ekstra Tur Ücretine Dahildir.

Kapıkule – Bükreş – Sinaia

Bulgaristan Üzerinden Transit Geçerek Sonra Sabah Saatlerinde Sınır Kapılarındaki İşlemlerimizin Ardından Yol Üzerinde Bulunan Tesisimizde Kahvaltı Molası Veriyoruz Ve Kahvaltının Ardından Doğunun Paris’i Olarak Hafızalara Kazınan Bükreş’e Hareket Ediyoruz. Bükreş’e Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Doğu’nun Paris’i Bükreş’i Yakından Tanıma Fırsatı Bulacağımız Bu Turumuzda; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku Tarafından Yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal Atatürk Heykeli , Garnizon Binası , Bükreş Tarih Müzesi Panoramik Olarak Görülecek Yerler Arasındadır. Bükreş Şehir Turumuzun Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Köyler Müzesi Ve Nikolay Çavuşesku & Elana Çavuşesku Çiftinin 2016 Yılında Müze Olarak Açılan Villası Turuna Katılabilirler. (35 €) Ekstra Tur Programımız Sonrası Bükreş’ten Ayrılarak Transilvanya Bölgesine Hareket Ediyoruz. Bölgeye Varışımızın Ardından Transilvanya Bölgesinin Doğası En İyi Şekilde Korunmuş Sinaia Şehrine Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Sinaia Hotelimizde

Müze Girişleri Ve Müze İçerisi Anlatımları Ekstra Tur Ücretine Dahildir.

İstanbul – Kapıkule

19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:00 Mecidiyeköy Migros Önü (Eski Alisamiyen Stad Karşısı)

20:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza

21:00 Ispartakule Tır Parkı

Verilen Güzergahlarda Misafirlerimizle Buluştuktan Sonra Kapıkule Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Romanya’ya Giriş Yapacağımız Rusçuk/Giurgiu Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz Ve Pasaport, Gümrük İşlemlerinin Ardından  Romanya’ya Gerçekleştireceğimiz 2 Gece 3 Günlük Tur Programımıza Başlamış Bulunmaktayız.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU” için yorum yapan ilk kişi siz olun