İSPANYA & GÜNEY FRANSA TURU

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Istya Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Istya Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İstyatur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Vize

T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Istya Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

HOTEL BİLGİSİ

3* & 4* Oteller
(Şehir dışı)

HİZMET BİLGİSİ

***** Gidilen Bölge otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -A- : 190 Euro yerine 150 EURO !!!

Andorra (40 €) + Barcelona Şaheserleri (55 €) + Sitges (30 €) + Toledo (40 €) + Madrid gece turu (25 €)

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -B- : 415 Euro yerine 340 EURO !!!

Andorra (40 €) + Barcelona Şaheserleri (55 €) + Sitges (30 €) + Toledo (40 €) + Madrid gece turu (25 €)

Flamenko (65 €) + Mega Cote d’Azur (95 €) + Girona, Figueres, Dali (65 €)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL (SAW) – Marsilya (MRS) / Madrid (MAD) – Sabiha Gökçen HL (SAW) uçak bileti,

 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Marsilya, Carcassonne, Valencia, Madrid panoramik şehir turları
 • Otel vergileri,
 • Turist şehir vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro )

MADRİD – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Madrid şehrinin güzelliklerini görebileceğiniz, alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman bulabileceğiniz panoramik şehir turumuzun 2. Bölümünü düzenliyoruz. Panoramik şehir turumuzun 2. bölümü sonrasında rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Pegasus hava yollarının PC 1100 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:05‘de İstanbul’a hareket, Türkiye saati ile 19:20‘da varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu. Tekrar görüşmek üzere.

VALENCIA – (TOLEDO) – MADRİD

Kahvaltının ardından İspanya’nın başkenti Madrid’e hareket. Yol üzeri dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Toledo turuna katılabilirler (50 Euro) M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber Yarımadası ‘nın en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Don Kişotun yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Madrid ‘e varışımız ardından panoramik Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur bitimi Madrid otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Madrid Gece Turuna (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

BARCELONA – (SITGES) – VALENCIA

Kahvaltının ardından Valencia’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenen Sitges turuna katılabilirler (30 Euro). İspanya’nın St Tropez ‘i olarak bilinen kasabanın sokakları masalsı, küçük ve dar sokaklarında kasabanın tarihine ışık tutabilirsiniz.  Yıl boyunca sayısız aktiviteye ev sahipliği yapan kasaba, Sitges İnternational Film Festivali,Sitges Karnavalı, Tiyatro Festivali bunlardan sadece bir kaçıdır. Bu şirin kentteki gezimizin ardından Valencia ‘ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Valencia ‘ya varışımızı takiben panoramik şehir turu. İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olan ve ülkenin en büyük limanına sahip olan Valencia aynı zamanda Katalan’ın Comunidad Valenciana Özerk Bölgesi’nin de başkentidir.Valencia adeta dünü ve bugünü buluşturan bir şehirdir. Böylelikle tarihi binalar hem de modern mimari eserler bir arda bulunmaktadır. Özellikle Old Town, bilinen adıyla Eski Şehir, bölümün de Valencia’nın tarihi birikimini ve yıllara meydan okuyan yüzünü görmek mümkündür. Aynı zamanda Valencia, baharı müjdeleyen Las Fallas ve 70 yıldır devam eden La Tomatina olarak bilinen Dometes festivaline ev sahipliği yapar. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer.

BARCELONA – (GIRONA & FIGUERAS & DALI)

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Girona & Figueras & Dali Müzesi turuna (65 Euro) katılabilirler. Girona & Figueras & Dali Müzesi turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası Barcelona ‘ya dönüş, alışveriş ve akşam yemeği için şehir merkezinde serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer.

BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra düzenlenecek olan Barcelona Şaheserleri turuna (55 Euro) katılma imkanı. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü yani Poble Espanyol. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanı başında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler. Tur sonrasında otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra olarak düzenlenecek Flamenco turu (55 Euro). Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

MARSİLYA – CARCASSONNE – (ANDORRA) – BARCELONA

Erken kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Barcelona’ya hareket. Yolumuz üzerindeki ilk durağımızbir ressamın tuvalinden fırlamış gibi duran kalesiyle Fransa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden Carcassonne. Sur içi bölgesiyle (Ville ) adeta bir Orta Çağ şehrini andıran ve ‘’Ortaçağı bugün yaşamak’’ sloganıyla insanı büyüleyen bir atmosfere sahiptir.2500yıllık geçmişe sahip olup 3km lik bir alanı çevreleyen kale,52 kuleden oluşmaktadır. Aynı zamanda surların içinde kalan bu eski şehir bölgesinde hediyelik eşya dükkanları, müzeler, tiyatrolar, kafeler ve restaurantlar bulunur, hatta sahip olduğu tüm güzellikleri ile 1997 yılında Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde kendine yer bulmuştur. Carcassone şehir turumuzun ardından yol üzeri dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen Andorra turumuza katılabilirler (40 Euro). Andorra, Avrupa’nın kaliteli bir alışveriş için tercih ettiği bir numaralı ülke konumundadır. Dağlık bir bölge olması sebebi tarım ve sanayisi ile gelişemediğinden dolayı, alışverişe verdikleri önemi alışverişte kaldırmış oldukları gümrük vergisinden anlayabiliriz. Avrupa ‘küçük en küçük ülkelerinden biri olan Andorra şirin, sakin, temiz ve düzenli bir Avrupa şehridir. Andorra ziyaretimizin ardından Barcelona otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

MARSİLYA – (CANNES & NICE & MONACO & MONTE CARLO)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Mega Cote d’Azurturumuza katılabilirler (95 Euro).Film festivali ile ünlü Avrupa’nın jet sosyetesinin uğrak yerlerinden Cannes ile başlayan turumuz, Nice ile devam ediyor.Nice’de Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı’nı görüyor ardından Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyoruz, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz..Buradaki gezimizin ardından Marsilya otelimize dönüş.

İSTANBUL – MARSİLYA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 09:30’ da hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1125 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:50’de Marsilya’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:10’de varışımızı takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Marsilya şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda, Antik Liman, belediye binası,opera binası ve Saint Jean kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“İSPANYA & GÜNEY FRANSA TURU” için yorum yapan ilk kişi siz olun