BÜYÜK ROMANYA ŞATOLAR & TUZ MADENİ TURU

İPTAL VE İADE

Tur Kalkış Tarihine ;

0 – 14 Gün % 100
15 – 21 Gün % 50
22 – 30 Gün % 30

İptal Cezası Uygulanmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

0 – 2 Yaş Çocuklarda Araçta Koltuk Verilmemesi Durumunda Tur Ücretsizdir . Araçta Koltuk Talep Edilmesi Durumunda 3 – 6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır . Ekstra Turlar Ücretsizdir.

3 – 6 Yaş Çocuklarda Ekstra Turlar Bedelinin % 30 Ödemektedir.

7 – 12 Yaş Çocuklarda Ekstra Turlar Bedelinin % 50 Ödemektedir. (Yemek Turlarında Çoçuk Menusu Verilmeyecektir. Talep Durumunda Ekstra Ücretlendirilecektir. )

Turlarımızda Kişi Sayısına Göre Kullanılan Araçlarımız Aşağıdaki Gibidir:

Otobüsler: (20 – 46 Kişi Arasında Kullanılmaktadır.)
Mercedes Travego/Tourismo 46+1
Temsa Safir 46+1
Minibüsler: (10-19 Kişiye Arasında Kullanılmaktadır.)
Vw Volt 16+1 veya 19 +1
Mercedes Sprinter 16+1 veya 19+1

Romen Gecesi : Ördöv Tabağı (Meze) – Aperatif Salata – Karemelize Edilmiş Kuzu Tandır – Tatlı – Sınırsız Alkol Veya Alkolsüz İçecek

Vize Hakkında ; Romanya Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum 2 Girişli Romanya Veya Bulgaristan Vizesi Gerekmektedir. Çok Girişli Schengen Vize Sahipleri Ülkeye Giriş Yapabilmektedir. Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur.

Para Birimi  ; Romanya Para Birimi Lei (RON)’dur. Ortamala 1 EUR = 4,20 Lei’dir. Tur Esnasında Yanınızda EUR Bulundurulması Tavsiye Edilir . Tüm Doviz Bürolarında EUR / Lei Çevirilebilmektedir.

Saat Dilimi ; Romanya Ve Türkiye Arasında Saat Farkı Bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı; Tüm Telefon GSM Şirketleri Romanya’da Çalışmakta Olup Türkiye’den Çıkış Yapılmadan Önce Rooming (Yurt Dışında Kullanım) Müşteri Hizmetleri Aranarak Yurt Dışı Kullanımı İçin Hattın Açılması Gerekmektedir. Romanya’dan Türkiye Aramalarında (+90) 535 000 00 00 Türkiye Kodu İle Aranması Gerekmektedir.

Gezi Esnasında Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört Ve Sweatshirt , Kısa Ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları , İnce Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka , Güneş Gözlüğü , Kamera , Fotoğraf Makinesi Ve Şarjları Alınması Önerilir. Araç İçerisinde TV Kullanımı İçin Sağlık Açısından Kullaklık Dağıtımı Yapılmamaktadır.

Yemek Kültürü; Romenler Zengin Yemek Kültürüne Sahiplerdir. Misafirlerini Zengin Mutfakları İle Karşılayarak Onları En İyi Şekilde Ağırlamaya Çalışırlar. Çoğu Et Yemeklerinde Domuz Ürünleri Yaygın Şekilde Kullanılmaktadır. Milli Yemekleri Mamaliga Milli İçecekleri Palinkadır.

Alışveriş; Tur Programı Süresince Gezilecek Bir Çok Noktada Serbest Zamanlarda Alışveriş Yapabileceğiniz Bir Çok Nokta Olacaktır. Ülkede El Yapımı Bir Çok Hediyelik Eşya Bulmanız Mümkündür.

Alkol Ve Tütün Mamulleri Alışverişi Hk.; Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Kanunlarına Göre 18 Yaşını Doldurmuş Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışı Girişlerde Yolcu İle Birlikte 6 Karton Sigara – Alkol Derecesi % 22 Geçen Ürünlerden 1 Litre – Alkol Derecesi % 22 Geçmeyen Ürünlerde 2 Litre  Muafiyet Hakkı Tanınmıştır.

HOTEL BİLGİSİ

Hoteller ;

Turumuzda 3 * Veya 4 * Merkezi Hoteller Kullanılacaktır.

HİZMET BİLGİSİ

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Otobüsler İle Ulaşım
 • Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mali Sorumluluk Sigortası
 • 4 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Hotel Ve Şehir Vergileri
 • Sınır Geçişleri Ve Ayakbastı Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli 130 € (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası (10€) 65 Yaş Üzeri Misafirler İçin (25€)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri

Bükreş – İstanbul

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından İstanbul’a Doğru Dönüş Yolculuğumuza Başlıyoruz. Romanya’dan Ayrılarak Bulgaristan’a Giriş Yapmamızın Ardından Verecek Olduğumuz Market Alışverişi Sonrası Veliko Tarnovo – Stara Zagora Yolunu Takiben Kapıkule Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz. Burada, Gümrük Ve Pasaport İşlemleri Ardından Türkiye’ye Giriş Yapıyoruz Gerekli Molalar Verilerek İstanbul’a Varışımızın Ardından Misafirlerimizi Alındıkları Noktalara Bırakıyoruz. Bir Daha Ki Organizasyonunda Görüşmek Üzere

Sibiu – Bükreş

Sabah Otelimizde Alacağımız Sabah Kahvaltımızın Romanya’nın Başkenti Olan Bukreş Hareket Ediyoruz. Bukreş Ulaşmamızın Ardından Doğunun Paris’i Olarak Ta Bilinen Bükreş Şehir Turumuza Başlıyoruz . Doğu’nun Paris’i Bükreş’i Yakından Tanıma Fırsatı Bulacağımız Bu Turumuzda; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku Tarafından Yaptırılan Parlamento Sarayı , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi Panoramik Olarak Görülecek Yerler Arasındadır. Yaklaşık 2 Saat Sürecek Şehir Turumuzun Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Nikolay Çavuşeksku Evi Ve Köyler Müzesi Turumuza Başlıyoruz. İlk Ziyaret Noktamız Nikolay Çavuşesku tarafından yaptırılan  2016 Yılında ilk defa Müze olarak ziyarete Açılan Çavuşeskuların Evini Ziyaret Ediyoruz. Çavuşesku Evi Sonrası Romanya’nın Her Bölgesinden Getirilen Köy Evlerinin Sergilendiği Açık Hava Müzesi Olan Köyler Müzesi Turuna Katılabilirler  (35 €). Ekstra Programımızın Ardından Otelimize Geçiş Yapıyoruz . Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Romen Gecemize Katılabilirler (45 €). Yemeğimizin Ardından Hotelimize Geçiş Yapıyoruz Konaklama Bükreş’teki Otelimizde.

Müze Girişleri Ve Müze İçerisi Anlatımları Ekstra Tur Ücretine Dahildir.

Sibiu – Hunedoara – Alba İulia – Turda (Tuz Madenleri) – Sibiu  

Otelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Gün Boyu Serbest Zaman Veriyoruz. Dileyen Misafirlerimiz   Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Corvin Kalesi – Tuz Madenleri – Alba İulia Turnuna Katılabilirler.(50 €) Dünyanın En İyi 10 Kalesi İçerisinde Gösterilen Hunedoara Kalesi Olarakta Bilinen , Corvin Kalesi Ziyaretimizi Gerçekleştiriyoruz. 15.Yüzyılda Hunedoara’da İnşa Edilmiş Gotik-Rönesans Tarzlarını Taşıyan Kale Büyük Oranda Gotik Tarzda İnşa Edilmiştir. Fakat Rönesans Mimari Unsurlarını Da İçermektedir. Kale Tarih Boyunca 5 Defa Yanmıştır. Vlad Tepes (Kont Drakula, Kazıklı Voyvoda)’İn John Hunyadi Tarafından 7 Sene Boyunca Bu Kalede Tutsak Edilmesinden Dolayı Bram Stoker’ın Kitabındaki Drakula Şatosunun Burası Olduğuda Düşünülür. Kale Ziyaretimizin Ardından Turda Tuz Madenlerine Hareket Ediyoruz . Yol Güzergahımız Üzerinde Bulunan Osmanlı Döneminde Belgrad  Erdeli Olarakta Bilinen Alba Lulia Şehrine Uğruyoruz Panoromik Şehir Turumuzun Ardından Dünyanın En Büyük Tuz Madenleri Olan Ve Müze Haline Dönüşen Şaşkınlıkla Gezeceğimiz Turda Tuz Madenlerine Geçiyoruz. Müze Ziyaretimizin Ardından Konaklama Yapacağımız Sibiu Şehrine Hareket Ediyoruz. Geceleme Sibiu’da Bulunan Otelimizde

Müze Girişleri Ve Müze İçerisi Anlatımları Ekstra Tur Ücretine Dahildir.

Tur Tarihleri :

20 Ağustos – 24 Ekim

Braşov – Sighişoara – Biertan (Evlilik Hapisanesi) –  Mediaş – Sibiu

Otelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Transilvanya’nın Kalbinde Yer Alan En Güzel Kasabalarından Biri Olan Sighişoara ‘Ya Gidiyoruz. Alman Mimarisinin Etkilerinin Görüldüğü Sighişoara, Uzun Dönemler Askeri Ve Diplomatik Açıdan Romanya’nın En Önemli Bölgesi Olmuştur. Göreceğimiz Yerler Arasında Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise Görülecek Yerler Arasındadır. Klasik Şehir Turumuzun Ardından Transilvanya Bölgesinde Eski Dönemlerde Evliliklerin Kurtarılması Amacı İle Kurulmuş Olan Evlilik Hapisanesini Ziyaret Ediyoruz. Transilvanya’da Yaşayan Saksonlar Din Olarak Lütherci Protestan Hristiyanlığa İnancına Sahiptir Bu Din Belli Koşullarda Boşanmaya İzin Verse De, Eşlerin Evliliklerini Sürdürmesi Esastı. Bu Nedenle Sorunlu Çiftler Kendi Rızalarıyla Rahipten Yardım İstiyor, O Da Onları Bu Evlilik Hapishanesine Gönderiyor, Orada Anlaşmazlıklarına Çözüm Bulmaları İçin Altı Hafta Zaman Tanınıyordu Evlilik Hapisanesi Ziyaretimizin Ardından 13.Yüzyılda Alman Koloniciler Tarafından Kurulan Uzun Yıllar Macaristan Topraklarına Bağlı Olarak Yerleşik Düzen Hayatı Sürülen Ve  1919 Romanya Topraklarına Katılan Sibiu Şehrine Bağlı Mediaş’a Ulaşıyoruz Mediaş Ulaşmamızın Ardından Şehrin Simgesi Olarak Görülen 14. Yüzyılda Kalma Kale Giriş Kapısını Görmemizin Ardından 2007 Yılında Avrupa Kültür Başkenti Olan Sibiu ‘Ya Gidiyoruz. Transilvanyan Saxonsları Tarafından 12. Yüzyılda Yapılmış Dönemin En Pahalı Kalesi İle Ünlüdür. Ayrıca Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral Görülecek Yerler Arasındadır. Geceleme Sibiu’ Da Bulunan Otelimizde.

Kapıkule – Bükreş – Sinaia – Bran – Brasov

Bulgaristan Üzerinden Transit Geçerek Yaklaşık 10 Saatlik Yolculuğumuzdan Sonra Sabah Saatlerinde Sınır Kapılarındaki İşlemlerimizin Ardından Yol Üzerinde Bulunan Tesisimizde Kahvaltı Molası Veriyoruz Ve Kahvaltının Ardından Romanya’nın Transilvanya Bölgesine Hareket Ediyoruz. Bölgeye Varışımızın Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Romanya’nın En Can Alıcı Noktası Ve Şatoları İle Hafızalara Kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ Turumuza Başlıyoruz. Müthiş Doğal Ve Tarihi Güzellikleri İçinde Barındıran Turumuza İlk Olarak Avrupa’nın En Güzel Şatolarından Biri Olan Peleş Sarayı Ziyareti İle Başlıyoruz. Burayı Ziyaret Ettikten Sonra Bran Şehrine Hareket Ediyoruz Ve Burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda Olarak Bilinen III.Vlad’ın Kont Drakula Filmlerine Konu Olmuş Ve Vampir Efsanesinin Doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu Ziyaret Ediyoruz. Misafirlerimiz Burada Meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) Tadına Bakabilirler Ve Hediyelikçilerde Alışverişlerini Yapabilirler. Sonrasında Tarihi Güzellikleri Ve Kafeleri İle Ünlü Braşov Şehrine Hareket Ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko Üslubunda İnşa Edilmiş Tarihi Yapıların Yer Aldığı Bu Güzel Şehirde Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş Dar Sokakları  Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. (50 €)  Tur Programımızın Ardından Gecelemeyi Yapacağımız Transilvanya Bölgesinin Doğası En İyi Şekilde Korunmuş Braşov Şehrine Geçiyoruz . Geceleme Otelimizde

Müze Girişleri Ve Müze İçerisi Anlatımları Ekstra Tur Ücretine Dahildir.

İstanbul – Kapıkule

19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:00 Mecidiyeköy Migros Önü (Eski Alisamiyen Stad Karşısı)

20:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza

21:00 Ispartakule Tır Otoparkı

Verilen Güzergahlarda Misafirlerimizle Buluştuktan Sonra Kapıkule Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Romanya’ya Giriş Yapacağımız Rusçuk/Giurgiu Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz Ve Pasaport, Gümrük İşlemlerinin Ardından  Tur Programımıza Başlamış Bulunmaktayız.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“BÜYÜK ROMANYA ŞATOLAR & TUZ MADENİ TURU” için yorum yapan ilk kişi siz olun