BÜYÜK İSVİÇRE VE PARİS TURU

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Istya Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Istya Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İstyatur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Vize

T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Istya Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

HOTEL BİLGİSİ

3* & 4* Oteller
(Şehir dışı)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

* Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST) – Paris (CDG) / Cenevre (GVA) – İstanbul (IST) uçak bileti,

Not : 21 ekim 2018 hareketli programımız Atatürk Havalimanı ‘ndan, 2019 tarihli programlarımız ise İstanbul Yeni Havalimanı ‘ndan düzenlenecektir.

 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Alan / Otel / Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Paris, Neuchatel, Bern, Gruyere, Chillon Şatosu, Montrö, Cenevre, Lozan panoramik şehir turları
 • Otel vergileri,
 • Turist şehir vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro )

İPTAL VE İADE

Başlangıç tarihi Bitiş tarihi Ücretsiz iptal gün sayısı Gün İptal kesinti yüzdesi Noshow
25.06.2018 15.04.2019 40 30 50.0 100.0

CENEVRE – İSTANBUL

Kahvaltının ardından Lozan’a hareket ve panoramik Lozan şehir turu. ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biri olmakla beraber şüphesiz ulusal tarihimizde çok önemli yeri olan Lozan’ı panoramik olarak gördükten sonra rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Türk Hava Havayolları’nın TK 1920 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.25’te İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 23.35’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

CENEVRE (Lyon & Annecy)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Lyon & Annecy turumuza katılabilirler (80 €). Savoy Alpleri’nin eteğinde bulunan, Alplerin Venedik’i Annecy; kendisiyle aynı adı taşısa da “Mavi Göl” şeklinde anılan gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleriyle bizi karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görüyor ardından Avrupa’nın en temiz gölünün kıyısında manzaranın tadını çıkarıyoruz. Kanallar üzerine kurulmuş Annecy şehir turumuz sonrasında günümüzün son durağı Lyon’a hareket ediyoruz. Lyon panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer.

ZÜRİH – MONTRÖ – CENEVRE

Kahvaltının ardından Cenevre’ye hareket. Yolumuz üzerindeki İsviçre’nin dünyaca ünlü gravyer peynirlerine adını veren, peynirin yanında çikolatası ile de çok ünlü Gruyere kasabasını; ulusal tarihimizden çok iyi bildiğimiz, kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzelliklerinin yanında müzik ve spor dünyası için çok önemli bir şehir olan Montrö’yü; Leman gölü kıyısında bulunan romantik Chillion Şatosu ‘nu panoramik şehir turlarıyla görüyor ve Cenevre’ye transfer oluyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız panoramik Cenevre şehir turumuzda Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından akşam yemeğimiz için serbest zaman ve otelimize transfer.

BERN – ZÜRİH (Luzern)

Kahvaltının ardından düzenlenecek Bern şehir turu esnasında Ortaçağ izlerini taşıyan Bern’de Saat kulesi, Avrupanın en büyük kapalı alış veriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein ‘ın Evi, Tarih Müzesi, parlemento binası ve meydanı panoromik olarak gorulecek yerler arasındadır. Şehrin her yerine yayılmış ve her biri bir öykü anlatan 100 fıskıyeli şehir Bern turumuzun ardından Zürih ‘e hareket ediyoruz.

Yol üzerinden arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Luzern turu (40€). Alp Dağlarının eteklerinden yol alarak başladığımız turumuz “Dört kanton gölü-Vierwaldstättersee” yada kısaca Luzern gölü olarak anılan fiyord gölünün kıyısına kurulu Luzern’de başlıyor.Burada Chapelle köprüsü ve eski kent meydanını panoramik olarak gördükten sonra Zürich’e hareket ediyoruz. Zürih panoramik şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi , eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer.

PARİS – NEUCHATEL – BERN – (Dijon)

Kahvaltının ardından Neuchatel üzeri Bern’e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte extra olarakDijon Turu (35 €) düzenliyoruz. Hardalı, dünya çapında ünlü şarapları ve Baykuş figürleri ile meşhur şehirde yapacağımız gezi esnasında Rue Verrerie, Rue Chaudronnerie ve Rue Vannerie caddeleri, Düklük Sarayı ve Musa Kuyusu göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği için ayrılan serbest zamanın ardından Neuchatel ‘e yolculuğumuza devam ediyoruz. 11.yy’da Burgonya Dükü III Rudolf tarafından inşa ettirilen Yeni Kale (Neuchatel) etrafında gelişmiş doğa ve tarihin iç içe geçerek oluşturduğu manzaralarla süslü Neuchatel’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzun ardından otelinize transfer ve serbest zaman.

PARİS (Notre Dame – Luxemburg – Disneyland / çift park – Louvre ve Versailles)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek üç farklı turdan birine katılabilitler.

Notre Dame – Luxemburg turu ( 45 € ). Sabah Notre Dame katedrali ziyareti ile başlıyoruz. Fransız gotik mimarisinin en güzel örneklerinden, aynı zamanda başpiskoposluk kilisesi olan, şarkılara, müzikalllere konu olmuş ünlü Notre Dame katedrali ziyaretimizin ardından, 17.yy’da Floransa’lı kraliçe Marie de Medici onuruna 25 hektarlık alana kurulmuş Lüksemburg bahçelerine geçiyoruz. Bahçenin köşesinde bugün Fransız Senatosu’na ev sahipliği yapan Palais du Luxembourg bulunmaktadır. Kraliçe, saray ve bahçesini Floransa mimarisine uygun şekilde yaptırmıştır,Paris’in en gözde ziyaret alanlarından biri olan Lüksemburg bahçelerinden sonra Louvre bölgesinde vergisiz parfüm, kozmetik ürünleri ve saat alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Benlüx Mağazasından sonra turumuz sona eriyor. alışveriş ve müze ziyareti için serbest zaman Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelinizde

Disneyland / çift park turu (130 Euro). Main Street ve 19. Yüzyıl Amerikan kasabaları, Korsan Adası, Fantezi Ülkesi ve Keşifler Diyarı göreceğimiz yerler arasında. Frontierland’da, Perili Köşkte gezinti yaptıktan sonra, başıboş bir maden treni ile maden tünelleri ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına ulaşacağız. Indiana Jones’un Ölüm Tapınağı’nı hızlı trenle gezecek ve sonrasında teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan Karayip Korsanları’nı ziyaret edeceğiz. Dünyanın dört bir yanından çocukların bizler için söyleyeceği şarkıları teknelere binerek izleyecek ve Disney karakterleriyle tanışacağız. Dileyenler uzay gemilerine binerek yıldız savaşlarına bizzat katılacak, hız tutkunları ise Uzay Dağı’ndan aya kadar ulaşabilecekler. Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alışveriş butiği sizi bekliyor. Disney karakterlerinin geçit töreninin ardından sezona göre kapanış saatlerine uygun olarak Paris’e geri döneceğiz.

Louvre ve Versailles turu (150 Euro); Dünyanın en büyük ve en ünlü sanat müzesi olan Louvre’u gezdikten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Versailles Sarayına doğru hareket ediyoruz. Fransız kraliyet ailesine asırlarca ev sahipliği yapmış ünlü Versailles Sarayı gezimizde kraliçe Marie-Antoinette ve kral 16. Louis’nin orijinal haliyle korunmuş yatak odalarını, aynalı galeriyi, bakanlık dairelerini, saray kilisesini, savaş salonunu ve sarayın yeni restore edilmiş birçok salonunu serbest olarak gezdikten sonra su oyunlarıyla meşhur kraliyet bahçelerini de keşfetme şansına sahip olacağız. Tur bitimi otelinize transfer.

PARİS (Paris İkonları ve Seine Nehri – Romantik Paris Gece)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Paris Şaheserleri ve Seine Nehri turumuza katılabilirler. (80 Euro). Turumuzda ilk olarak şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesine çıkıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne çıkıyoruz. Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı gibi, Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde bohem yaşamın halen devam ettiği, Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesine, fünikülerle çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris gece turuna katılabilirler (25 Euro). Filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olmuş aşkın kenti Paris’i gece panoramik olarak görebilecek Eyfel kulesindeki kısa ışık gösterisini izleyecek, tüm dünyanın en tanınmış caddesi Champs Elysees’de dolaşma fırsatı bulacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz Lido Show (140 Euro) turuna katılabilirler. 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleme fırsatı bulabilecekler. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelinizde.

İSTANBUL – PARİS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1823 sefer sayılı uçağı ile saat 11:10’de Paris’e hareket. Yerel saat ile 12:55’da Paris’e varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Panoramik Şehir turu. Panoramik şehir turunda Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı( Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon’un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais ,Comedie Francais, görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelinizde.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“BÜYÜK İSVİÇRE VE PARİS TURU” için yorum yapan ilk kişi siz olun