BALKANLI ORTA AVRUPA TURU 7 Gece 8 Gün

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minumum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

*** İstyatur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. İstyatur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize

*** T.C vatandaşları için Schengen vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

*** Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan İstyatur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile ile Atatürk HL (IST) – Prag (PRG) / Podgoriza (TGD) – Atatürk HL (IST) gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • 3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,
 • Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,
 • Prag, Viyana, Budapeşte, Novisad, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva panoramik şehir turları
 • İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri.
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 • Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ,
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
 • Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

MOSTAR – KOTOR – BUDVA – İSTANBUL

Otelde erken saatte alacağımız kahvaltının ardından tarih ve doğanın iç içe geçtiği yeni turistik cazibe merkezlerinden Kotor’da Stari Grad (eski şehir)’de yapacağımız yürüyüşün ardından, turumuzun son durağı Budva’ya geçiyoruz. Yol üzerinde Singapurlu bir milyarder tarafından satın alındıktan sonra dünya jet sosyetesinin ilgi göstermeye başladığı Sweti Stefan’ı tepeden panoramik olarak görüyoruz. Balkanların en yeni ve gözde tatil beldelerinden Budva ’da eski şehirde yapacağımız yürüyüşümüzün ardından Podgoriza Havalimanı ‘na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK1088 seferiyle saat 20:05’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 22:45’de varış ve turumuzun sonu.

BELGRAD – SARAYBOSNA – MOSTAR

Otelde alınacak kahvaltının ardından, Saraybosna üzerinden Mostar’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Saraybosna ’da Fatih Camii, Katolik Katedrali, Kurşunlu Medresesi, 1.dünya savaşının çıkmasına sebep olan Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin köprüsü panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Mostar’a hareket. Mostar’a varışımızın ardından Mimar Hayreddin’in 1557 yılında inşaa ettiği, Hırvat topçusunun 1992 yılında büyük hasar verdiği ve ülkemizin restore ederek 2004 yılında tekrar kullanıma açılmasını sağladığı ünlü Mostar Köprüsü ve Koska Mehmet Paşa Camii görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

BUDAPEŞTE – NOVİSAD – BELGRAD

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Novisad üzerinden Belgrad’a hareket ediyoruz. . Yol üzerinde ilk durağımız Karlofça Novisad. Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer alan ve ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi Voyvodina bölgesine yapacağımız turumuzda ilk durağımız Karlofça (Sremski Karlovci) kasabası. Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar dayanan kasaba ilk kurulan Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmış, 18.yy’a kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi konumda olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret edeceğimiz gezimizin ardından; verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’ya özgü ‘Bermet’ şarapları ve balından satın alabilirsiniz. Ardından Voyvodina Eyaleti- nin başkenti Novi Sad-a yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını resmetme şansınız olacak. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Balgrad’a transfer. Varışımızda istanden Belgrad şehir turu. Turumuz esnasında; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitimi otelimize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli Sırp Gecesi turumuza katılabilirler (45 Euro). Turumuzun ardından otelimize transfer , dinlenmek üzere serbest saatler.

BUDAPEŞTE

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Estergon & Visegrad & Szentendre Turuna katılabilirler (50 Euro). Turumuz esnasında Estergon Katedrali ve Osmanlı izlerini taşıyan kaleyi görüyoruz, ardından termal bir şehir olan Visegrad’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz ve Sanatçılar şehri Szentendere’ye geçiyoruz. Şehir tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.  Fotoğraf ve hediyelik eşya için serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemek ve içeceklerin dahil olduğu Çigan Gecesi turuna katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

VİYANA – BUDAPEŞTE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, panoramik Viyana şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Şehir turu esnasında, Opera, Üniversite ve Parlemento Binası ile Viyana Tiyatrosu, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu. Turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Opera, Kahramanlar meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

Çekya & Avusturya & Macaristan & Sırbistan & Bosna Hersek & Karadağ

Prag (2) – Viyana (1) – Budapeşte (2) – Novisad – Belgrad (1) – Saraybosna – Mostar (1) – Kotor – Budva

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…
Tüm Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkanı !  

25 Ağustos & 06 Ekim 2018 Hareket

7 Gece 8 Gün

Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 305 Euro yerine 250 EURO !!!

Orta Çağ Gecesi (60 €) + Karlovy Vary (55 €) + Yemekli Vltava Tekne Turu (50 €) + Chesky Krumlov Turu (35 € ) +Estergon & Visegrad & Szentendre Turu (50 €) + Yemekli Çigan Gecesi (55 €)
305 Euro yerine 250 Euro

PRAG – VİYANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve özel aracımızla Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlov turuna (35 Euro)katılabilirler. Cesky Krumlov; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan, Orta Çağ izlerini taşıyan küçük ve şirin bir kasabadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Gece turu (25 Euro) ve / veya Viyana Operası (55 Euro) turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

PRAG

Otelde alınacak kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek  Karlovy & Vary Turu (55 Euro) için hareket ediyoruz. 17.,18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ‘ün 1918’de kaldığı oteli, Dvorak’ın Mozart’ın ,Göethe’nin Beethoven’ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun, Puşkin’in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı  satış mağazalarında vaktinizi alışverişle geçireceksiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi (60 Euro) yemekli, içecekli, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer.

İSTANBUL – PRAG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 09:30 itibarı ile gerçekleştireceğiniz check-in, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1771 sefer sayılı uçuşu ile 12:05’de Prag’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:40‘da Prag’a varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Prag şehir turu için hareket ediyoruz. Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi turumuzda görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz Yemekli Vltava Tekne Turuna (50 Euro) katılabilirler. Prag’ı ikiye bölen Vltava nehri turunda açık büfe olarak sunulan akşam yemeğimizi yerken, gotik mimari eserleri arasında orta çağ manzaralarının tadını çıkarıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“BALKANLI ORTA AVRUPA TURU 7 Gece 8 Gün” için yorum yapan ilk kişi siz olun