ATEŞLER ÜLKESİ BAKÜ TURU 3 Gece 4 Gün

Hazar Denizi Tekne Turu & Ateşgah ve Yanardağ Turu Dahil !!!

 • Bakü Havalimanında 10 $ karşılığında alınmaktadır.

Hoteller ;

4 * Hotel Konaklaması

HİZMET BİLGİSİ

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • AZAL Havayolları Tarifeli Seferi İle Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri
 • Havalimanı Transferleri
 • Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mali Sorumluluk Sigortası
 • 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Tüm Hotel Ve Şehir Vergileri
 • Hazar Denizi Tekne Turu
 • 2 Öğle Yemeği  (İçeçekler Hariç)
 • Program Dahilinde Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ateşgah Ve Yanardağ Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti Hayder Aliyev Havalimanından Bireysel Olarak 10 $ Karşılığında Alınmaktadır. (Yanınızda Son 6 Ay İçerisinde Çektirilmiş Biometrik Fotoğraf Bulundurulması Tavsiye Edilir – Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Uygulaması Yoktur.)
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası (10€) 65 Yaş Üzeri Misafirler İçin (25€)
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar

 

İPTAL VE İADE

Tur Kalkış Tarihine

0 – 14 Gün % 100
15 – 21 Gün % 50
21 – 30 Gün % 30

İptal Cezası Uygulanmaktadır.

Bakü – İstanbul

Sabah hotelimizden alacağımız kahvaltının ardından 12:00’de hotelimizden ayrılıyor ve Şehir Merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Hayder Aliyev Uluslararası Havalimanına geçiş yaparak Pasaport ve Gümrük işlemlerimizin ardından AZAL Airlines Havayollarının J28079 Tarifeli Seferi İle 17:35 İstanbul Atatürk Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyor. Yerel Saat ile 19:40 İstanbul Atatürk Havalimanına iniyoruz ve tur programını sonlandırıyoruz.

Hazar Denizi Tekne Turu & Ateşgah ve Yanardağ Turu Dahil !!!

Tur Tarihleri ;

22 – 29 Ağustos
12 – 26 Eylül
10 – 24 Ekim
7 – 21 Kasım

Bakü

Sabah hotelde alacağımız Kahvaltının ardından  Abşeron Yarımadası Turuna profesyonel yerel rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Abşeron Yarımadasında gezeceğimiz başlıca yerler arasında Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) Tapınağından biri olan Ateşgah (Ateşgede) Mimari Kompleksini göreceğiz. Oldukça ilginizi çekecek ve içindeki Ateşi Yüzyıllardır sönmeyen bu yapı, Mecusi inancına göre belli başlı Hac Yerlerinden birisidir. Ateşgede Ziyaretimizin Akabinde ikinci ilginç ziyaret noktamız; Ünlü Seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” Adını yakıştırdığı yanardağ olacaktır. Yanardağ, Toplamda 65 Hektarlık bir alanda var olan ve yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri yanmaya devam etmektedir. Turlarımızın sonrasında alacağımız öğlen yemeğinin ardından hotelimize geçiş yapıyoruz. Akşam rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bakü Gece Turuna katılabilirler Bakü’nün Gece ışıklandırılmış hali sizi çok etkileyecektir. Gece Programımızın ardından konaklama yapacağımız hotelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama ve Geceleme Bakü’deki hotelimizde.

Bakü

Sabah hotelde alacağımız kahvaltının ardından geniş kapsamlı Bakü Tarihi ve şehir turumuza başlıyoruz. Tur kapsamında ilk ziyaret noktamız olan 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) Eski Şehire ulaşmamızın ardından ilk ziyaret noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı ardından 2500 Yıllık geçmişe sahip olan Kız Kalesi, Cuma Camii başlıca göreceğimiz eserler arasındadır. Şehir turumuza devam ederek Buhara Ve Multani Kervansarayları görüyoruz. Şehir turumuz sonrasında öğle yemeğinin alınmasının sonrasında Hazar Denizi Kıyısına geçerek yat turumuza başlıyoruz. Yat turumuz sonrası Bakü’de bulunan hotelimize geçiş yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz için akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Azeri Mutfağı ve Show Programına katılabilirler. (60$) Azeri Gecemizin ardından hotelimize dönüş yapıyoruz. Konaklama ve geceleme Bakü’de bulunan hotelimizde.

İstanbul – Bakü

Siz Değerli Misafirlerimiz İle 11:30 İstanbul Atatürk Havalimanında buluşmamızın ardından Azeri Havayolları AZAL Airlines Havayollarının J28076 Tarifeli Seferi 13:20  Bakü uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bakü Haydar Heydar Aliyev Uluslararası Havalimanına inişimizin ardından Havalimanında bizi bekleyen aracımız ile Azerbeycan’ın Başkenti olan Bakü Şehir Merkezine geçiyor ve panoromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ardından Bakü’de bulunan Hotelimize geçiyor ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve geceleme Bakü’de bulunan Hotelimizde.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“ATEŞLER ÜLKESİ BAKÜ TURU 3 Gece 4 Gün” için yorum yapan ilk kişi siz olun